הסיפור על קפה עמנואל, ועל איך בתקופת הקורונה, בה כל בתי הקפה היו סגורים, הפכנו את המשבר להזדמנות והקמנו בית קפה חדש במודיעין.

מרץ 2020.  אפילו בעלי הדמיון הפרוע לא העזו לחשוב שכל מקומות הבילוי יהיו סגורים במשך שנה. ודווקא אז, רגע לפני שהעולם התהפך, קיבלתי פניה מלקוח לתכנון ועיצוב בית קפה חדש. ובזמן שהעולם נעצר, בחלל הקטן שהועמד לרשותי, הדברים דווקא החלו לזוז.

בהתחלה עלו כל החלומות, על בית קפה עם אווירה ביתית, שמזמין אנשים לשבת ולקיים פגישות עבודה ממושכות, ועל מראה מושך את העין אך יחד עם זאת ללא "יותר מדי צבעים". חלומות זה נפלא, אבל חייבים לבדוק את השטח, את המצב הקיים של החלל, ועד כמה אפשר ליישם בו את כל החלומות.

אז מדובר היה בשטח של כ 70 מ"ר, שבתוכו צריך היה למקם מספר פונקציות: מטבח, דלפק הגשה ומשטח עבודה מאחוריו, עמדת מאפים, תא שירותים וכ-25 מקומות ישיבה. שטח ללא ספק קטן ביחס לפונקציות הנדרשות, כך שברור היה שצריך לחשוב על ניצול מקסימלי ותכנון נכון של החלל. בנוסף על השטח הקטן, ניצב לו עמוד בקוטר 60 ס"מ במרכז החלל.
ללא ספק אתגר!

בשלב הבא, מתוך החלומות והכרת החלל, עלו רעיונות.
וכלל שדיברנו יותר, בדקנו, בחנו ולמדנו, הרעיונות התחילו להתגבש לכדי תכניות מדוייקות והדמיות בתלת מימד.

ואז, אחרי שבחרנו את בעלי המקצוע, וכל כך רצינו לצאת כבר לדרך, הקורונה עלתה מדרגה.

הדרך היתה איטית מאוד. נאלצנו להתמודד עם הגבלות, סגר, בידודים.. אך בכל זאת אפשר היה כבר לראות איך בית הקפה מתחיל לקרום עור וגידים.

מערכות המיזוג הותקנו והוסתרו ע"י תקרת גבס, תשתית האינסטלציה חוברה, האריחים הונחו, מערכת החשמל הורכבה, הקירות והתקרה נצבעו.

בשלב זה ניתן היה לדמיין את ריח פולי הקפה הנטחנים במכונה.

אבל אז, רגע לפני הכנסת הנגרות, גופי התאורה, טאצ'אפ אחרון והפעלת מכונת הקפה הרשמית –  שוב סגר ושוב הפסקה.

מחכים.

גם הפעם אף אחד מהמעורבים לא חשב לוותר ובהזדמנות הראשונה שניתן היה, הכנסנו את פרטי הנגרות שתכננתי במיוחד, את הדלפקים, המקררים, התנורים וכל הציוד,

ולבסוף, הריהוט והאקססוריז המתאימים ליצירת אווירה המזמינה לישיבה ממושכת, מדפים עם תמונות, ספרי קריאה ואמנות, וקצת כלי מטבח.

וגם שני אלמנטים מאוד מיוחדים:

העמוד שחסם את החלל קיבל טיפול, ובעזרת מדפים שהותאמו במיוחד הוא הפך לאלמנט דקורטיבי בעל נוכחות מרשימה, עם אקססוריז ופריטי DIY שנוצרו במיוחד.

"המשרבייה" – מיכל מתכת צבוע בזהב, שתוכנן בהתאמה אישית ונתלה מהתקרה מעל הדלפק. החזית שלו עשוייה ממשרבייה, וזאת בעצם הסיבה שבמהלך הפרוייקט הוא קיבל את שם הקוד "המשרבייה".

למעשה, הוא בעצם הרבה מעבר למשרבייה. הוא גם בסיס ומסתור לצמחייה, והוא גם גוף תאורה. הוא מכיל בתוכו פס לד, שהאור שבו משתקף מבעד ללוח המשרבייה, ויוצר אפקט מרהיב של צורות מוארות עם צמחייה שמשתלבת בהן על רקע הקיר השחור.

 ובנוסף, גופי תאורה יורדים ומשתלשלים ממנו דרך חורים בתחתית, ומאירים כלפי מטה את הדלפק עצמו, במטרה להאיר נקודות מסויימות על הדלפק. ואם תהיתם איך בכלל מגיע החשמל לתוך הגוף הזה… חוטי החשמל עוברים מהתקרה בתוך הפרופילים!

"המשרבייה" תוכננה על ידי, והוקמה בפועל על ידי מספר בעלי מקצוע שונים.

אוקטובר 2020.  קפה עמנואל נפתח לקהל הרחב, עם מגבלות הקורונה תחילה במתכונת TA ואח"כ באופן מלא.

והיום כשעוברים בסמוך ל"מתחם פלטינום", ברחוב הרכס 13 מודיעין כבר ניתן להריח את ריח הקפה, ואפשר גם להכנס ולשבת, להנות מקפה טוב ומהאווירה!

הסיפור המרגש של קפה עמנואל פורסם גם בעתונות, מוזמנים להציץ כאן

לכל התמונות מבית הקפה

הסטודיו של מירב דגן-יאיר במודיעין מעניק שירותי ייעוץ וליווי למשפחות ולבעלי עסקים, תוך מתן ביטוי לסיפורים אישיים ולפריטים אהובים, גם אם אבד עליהם הכלח.

לפרטים נוספים:

טלפון: 052-5442142

פייסבוק: https://www.facebook.com/merav.homestyle/

אינסטגרם: https://www.instagram.com/meravdy.homestyle/