אווירה ביתית וחמימה, זו התחושה שרבים מאיתנו רוצים להשיג בחלל שבו אנחנו חיים.

לפעמים אנחנו משקיעים הרבה בעיצוב, אך עדיין לא מצליחים להשיג אותה.
הסיבה לכך, היא שהחלל, יפה ומעוצב ככל שיהיה, הופך לבית רק כאשר יש בו סממנים ברורים שמעידים על נוכחות אנשים. ולא סתם אנשים. האנשים הספציפיים שחיים בו.
בעצם כל מה שאנחנו צריכים לעשות כדי ליצור את התחושה החמימה והביתית, הוא להוסיף לחלל משהו אישי משלנו.

קבלו 5 דרכים פשוטות לעשות את זה, או בעצם:

5 פעולות קטנות שיגרמו לחלל שלכם להרגיש כמו בית

1. להציג פנים מוכרות

הוסיפו איפשהו בחלל תמונות: צילום משפחתי, צילומים של הילדים, צילומים מיום החתונה, דיוקנאות מצויירים… כל ביטוי של דמותכם או של היקירים שלכם בחלל. אפשר לתלות על הקיר במרכז החלל, אפשר להוסיף בפינות קטנות ומוצנעות יותר, אפילו מגנטים על המקרר יעשו את העבודה. כשתפגשו את הפנים המוכרות שאתם אוהבים, תרגישו חיבור לחלל, תרגישו שהוא שלכם ורק שלכם.

2. להניח חפצים שמעוררים רגשות

הוסיפו לחלל חפץ שיש לו משמעות סנטימנטלית עבורכם: מזכרת מטיול מהנה, מתנה שמישהו יקר העניק לכם, פריט נוסטלגי שליווה אתכם בתקופה אחרת או חפץ ישן ששימש את הדורות הקודמים שלכם. הוספה של חפץ כזה לחלל תחבר אתכם לשורשים שלכם, תזכיר לכם את החוויות שעברתם ואת הסיפור המשפחתי שלכם.

3. להטביע חותם אישי – DIY

שלבו בחלל משהו שיצרתם במו ידכם: רהיט ששדרגתם, חפץ שיצרתם, ציורים שלכם או של הילדים, או (למתקדמים 😊) ציור על הקירות עצמם. כך תרגישו שהחלל הוא פרי היצירה שלכם, שהטבעתם בו באופן פיזי את חותמכם האישי.

4. לפזר מילים

שלבו בחלל את המילים שלכם. משפטים שמבטאים את דרך החיים שלכם, רעיונות שאתם מאמינים בהם, משפטי השראה שתרצו שילווה אתכם או אפילו טקסטים שכתבתם למישהו יקר. זה יהווה תזכורת מילולית עבורכם למי שאתם ולערכים החשובים לכם בחיים.

5. לחפש את הטוויסט

הוסיפו משהו אחר שלא ראיתם באף בית אחר. משהו לא שגרתי, שנובע מרעיון שמתרוצץ במוחכם הפרטי. למשל: הנחת פריטים בצורה מקורית, שימוש בחפצים ״מוזרים״ כפריטי נוי, שילובים יוצאי דופן של פריטים או צבעים, שימוש בטקסטילים נועזים על הקירות או ברהיטים, או כל רעיון "משוגע" אחר שעולה על דעתכם. זה ייחד את החלל שלכם ויתן לו את הטאצ' האישי שהוא רק שלכם.

מספיק שתאמצו דרך אחת בלבד מתוך אלו, והחלל שלכם יתחיל להרגיש לכם אחרת. תגלו  איך הוא מתחיל להיות חלק מכם.

 זה בעצם יהפוך אותו לבית, ויכניס את האווירה החמימה והביתית שרציתם!